כל הורה חייב לקרוא: ממגרים את תופעת שכחת הילדים ברכב

בשנים האחרונות קיפחו את חייהם לא מעט ילדים שנשכחו ברכב על ידי ההורים שלהם. במאמר הבא נסביר למה כדאי לכם להתקין מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב ונציג פעולות נוספות שאנו ממליצים לכם לבצע על מנת להימנע משכחת ילדים ברכב.

התקינו מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב

בעשר השנים האחרונות נשכחו ברכב כמעט אלף ילדים, כאשר מתוכם עשרות קיפחו את חייהם. לכן, מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב יכולה להציל חיים. ב-01.08.2020 נכנסה תקנה חדשה לתוקף, שאומרת שאסור להסיע ילדים מתחת לגיל 4 ברכב שבו לא מותקנת מערכת עזר להתרעה על השארת ילדים.

אם תבחרו להסיע ילדים מתחת גיל 4 ברכב שבו לא מותקנת המערכת, אתם צפויים לקנס של 250 ש"ח ובתוספת של 4 נקודות. המערכות המאושרות לשימוש מתעדכנות כל הזמן באתר של משרד התחבורה. אם יש לכם מערכת מקורית ברכב שהותקנה על ידי היצרן, היא חייבת להירשם גם ברישיון הרכב כחוק. בשנים האחרונות המערכת בהחלט מוכיחה את עצמה ועם הזמן אנחנו רואים ירידה במקרים המצערים הללו.

השאירו את התיק מאחור

זה אומנם נשמע קצת מוזר, אך לפעמים אנחנו פשוט זקוקים לטריגר שיחזיר אותנו לחלק האחורי של הרכב כדי להיזכר שיש שם ילד שמחכה שתוציאו אותו. לכן, אנחנו ממליצים לכם להשאיר את התיק שלכם מאחורה, התיק הקבוע שאתם לוקחים יחד אתכם לעבודה או לכל מקום אחר. השאירו את הפריטים החשובים שלכם בתיק, כדי שבאמת יהיה לכם חשוב לגשת לחלק האחורי של הרכב כדי לקחת אותו. אנחנו מניחים שאת הטלפון הנייד לא תשאירו בתיק, לכן מומלץ להשאיר שם את הארנק או את כרטיס העובד שבלעדיו אתם לא יכולים להמשיך את היום.

כל הורה חייב לקרוא: ממגרים את תופעת שכחת הילדים ברכב

הגדירו תזכורת בטלפון

שגרת היום שלנו היא מאד לחוצה ועמוסה במשימות. לכן, לא פעם קורה שאנחנו שוכחים לעשות את הדברים הכי חשובים ולצערנו זה גם בא לידי ביטוי בשכחת ילדים ברכב. בתוך כך, אנחנו ממליצים לכם להגדיר תזכורת קבועה בטלפון הנייד שתזכיר לכם שיש ילדים במושבים האחוריים של הרכב. אנחנו ממליצים לכם להגדיר תזכורת חוזרת שמצפצפת פעמיים, גם אם לא שמתם לב להודעה הראשונה אתם תבחינו בשנייה.

בקשו מבן או בת הזוג לתזכר אתכם

אנחנו ממליצים לכם לבנות נוהל קבוע עם בן או בת הזוג, נוהל שבאמצעותו תתזכרו האחד את השני על כך שיש ילדים במושב האחורי של הרכב. בקשו מבן או בת הזוג להתקשר אליכם בשעה קבועה, השעה שבה אתם אמורים לשים את הילד בגן. רוב המקרים קורים כאשר מפזרים את הילדים למסגרות ופשוט שוכחים אותם מאחורה לפני הפיזור, השיטה הזו יכולה להיות מאד יעילה כדי לעצור את זה.

הגדירו תזכורת ב- WAZE

אם אתם משתמשים בתוכנת הניווט WAZE, אתם יכולים להגדיר תזכורת מובנית למניעת שכחת ילדים ברכב. תחת הגדרות האפליקציה אתם יכולים להכניס את השמות של הילדים שלכם וכשתגיעו ליעד, WAZE תזכיר לכם שאתם צריכים להוציא אותם מהרכב. האמת היא שמדובר בדרך יעילה מאד לשמור על בטחון הילדים שלכם, האפליקציה תקרא בקול את שמות הילדים שלכם לפי ההגדרה שלכם והסיכוי שתשכחו אותם ברכב הוא דיי נמוך.

לסיכום

אין ספק שאם אתם רוצים למגר את התופעה המצערת של שכחת ילדים ברכב אנחנו ממליצים לכם להתקין מערכת הגנה שתתריע בפניכם על כך ולא פחות חשוב מזה, ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר הזה.

נגישות