היעד המושלם למשפחות: קנדה היא היעד המושלם שלא חשבתם שתקראו לו בית

חושבים על רילוקיישן? קנדה היא אחת המדינות היפות והליברליות בעולם שנחשבת ליעד נוח וידידותי למטרות הגירה, מה שהופך אותה לאחד היעדים החביבים על ישראלים רבים המעוניינים להתחיל מחדש בחו"ל. אם אתם מתעניינים ברילוקיישן ומתלבטים בעניין, כדאי שתכירו את כל מה שיש לקנדה להציע עבורכם ובמה זה כרוך.

רילוקיישן – במה זה כרוך?

בואו נודה על האמת – לעשות רילוקיישן זו לא משימה פשוטה ויש הרבה גורמים שיש לקחת בחשבון. העניין הראשון וכנראה המרכזי הוא בחירת היעד בו אתם מעוניינים להשתקע ולהשיג אישורי שהייה. גם כדי לבצע רילוקיישן לקנדה אתם צריכים קודם כל לדאוג לאשרת שהייה, אלא שקנדה יחסית מקלה בעניין הזה בהשוואה למדינות אחרות. קיימים כמה סוגים של אשרות שהייה בקנדה, כמו ויזת עבודה או ויזת סטודנט. ויזת עבודה ניתן להשיג לאחר שאתם מוצאים עבודה אצל מעסיק חוקי בקנדה, ואילו ויזת סטודנט תינתן לכם אם תתחילו לימודים במדינה, והיא גם תאפשר לכם לעבוד במשרה חלקית.

איפה כדאי לגור?

עניין נוסף שכדאי לחשוב לגביו הוא מקום מגורים. שניה לפני המעבר, עליכם לערוך מחקר עצמאי ולנסות להבין באיזו עיר הכי מתאים לכם להשתקע. קנדה היא מדינה ענקית ויש בה הרבה מאוד ערים גדולות שלכל אחת מהן יתרונות וחסרונות. עניין השפה, לדוגמה, הוא פקטור שיש לקחת בחשבון כששוקלים מעבר לקנדה. אם אתם לא דוברי צרפתית, יתכן שמונטריאול פחות תתאים לכם, שכן רוב האוכלוסייה בעיר דוברת צרפתית. מנגד, יש שם קהילה יהודית חזקה שחברים בה ישראלים רבים. בטורנטו, העיר הגדולה ביותר בקנדה, יש אופציות תעסוקה רבות ומגוונות ותעשיית ההייטק שלהם חזקה מאוד. בקלגארי הדיור זול יחסית, ויש שם הרבה מאוד אופציות תעסוקה שוות לעוסקים בחשמלאות ובהנדסה.

 

 

מערכת החינוך הקנדית

אם יש לכם ילדים ואתם מתכננים להתחיל מחדש כמשפחה, כדאי שתדעו שהחינוך בקנדה הוא מהטובים בעולם, בין אם אתם בוחרים לרשום את ילדיכם לבתי ספר פרטיים ובין אם לבתי ספר ציבוריים. כך או כך, יזכו ילדיכם בחינוך איכותי, שכן קנדה משקיעה משאבים גדולים במערכת החינוך שלה. כמו כן, הלימודים בקנדה מסובסדים מכיתה א' ועד סיום התיכון, מה שאומר שהלימודים הם בחינם. נוסף לכל אלה, המדינה מציעה מלגות לתלמידים מצטיינים המתמחים בתחומים מסוימים. יתרון משמעותי נוסף ללימודים בקנדה הוא שהלימודים הם באנגלית, מה שבוודאות יעניק לילדיכם את האופציה לרכוש את השפה ברמה גבוהה מאוד.

ענייני ביטוח רפואי

גם הביטוח הרפואי בקנדה נוח ומתגמל ביותר. מערכת הבריאות הציבורית בקנדה נחשבת לאחת הטובות בעולם – היא מעניקה ביטוח רפואי עם כיסוי מלא לכולם, בין אם אתם מהגרים, אזרחים או תושבי קבע. תקציב הבריאות שקנדה משקיעה במערכת הבריאות הוא גבוה מאוד, מה שמבטיח שכל הטיפולים הרפואיים הניתנים בחינם הם איכותיים, מקצועיים ושוויוניים.

הקהילה היהודית בקנדה

אם חשוב לכם לשמור על הצביון היהודי ולהרגיש חלק מקהילה גדולה ותומכת, עליכם לדעת שהקהילה היהודית בקנדה היא הרביעית בגודלה בעולם. הקהילה מעניקה סיוע רב למהגרים, ותוכל לחבר ביניכם לבין מסגרות חינוך יהודיות. העיר בה יש את ריכוז היהודים והישראלים הגבוה ביותר היא טורנטו, ומיד אחריה מונטריאול, אולם קיימת קהילה יהודית ציונית בערים גדולות נוספות כמו ונקובר ואוטווה.

סיכום

לסיכום, ישראל תמיד תהיה הבית שלנו, אבל לאלו מכם השוקלים התחלה חדשה, בין אם כיחידים, כזוגות או כמשפחה, כדאי לכם לשקול לחיוב מעבר לקנדה ולהפוך אותה לבית החדש שלכם. קנדה ידידותית מאוד בכל הנוגע לענייני הגירה, ועל אף שמעבר לחו"ל הוא עניין הכרוך בבירוקרטיה רבה ומעייפת, קנדה יכולה לאפשר לכם נחיתה קלה יחסית.

נגישות