נרתמים למען האחר: איך אפשר לגייס כספים למשפחות נזקקות?

הורים – רוצים ללמוד איך לתרום לקהילה ולעזור למשפחות נזקקות ביחד עם הילדים? במאמר הזה, נלמד על כמה דרכים שילדים יכולים לגייס כספים. הן לא רק מצוינות כדי לעזור לאחרים, אלא גם הזדמנות ללמד את הילדים שלנו על ערכים חשובים כמו אמפתיה, חמלה ואחריות.

איך ילדים יכולים לתרום לקהילה?

גיוס כספים הוא לא רק תרומת כספים למשפחות נזקקות, הוא גם הזדמנות ללמד את הילדים כישורים חיוניים ולטפח תכונות חשובות כמו אמפתיה, חמלה ואחריות. ישנן דרכים רבות שילדים יכולים לגייס כספים למשפחות נזקקות. הינה כמה דוגמאות:

 • מכירות בחצר: היפטרו מחפצים שאתם כבר לא צריכים והכינו מהם מכירה בחצר, ואפשרו גם לילדים להיפטר מצעצועים וספרים שמאוחסנים בחדרם, להקים דוכן לימונדה קטן או לעזור בתמחור הפריטים.
 • דוכני לימונדה: דוכן לימונדה הוא דרך קלאסית ללמד ילדים על יזמות וצדקה. אפשר לעזור להם להקים דוכן בשכונה או באירועים מקומיים ולעודד אותם לתרום את ההכנסות למשפחות נזקקות.
 • מכירות אפייה: ארגנו מכירת אפייה ושתפו את הילדים באפיית עוגיות, קאפקייקס או פינוקים אחרים. הם יכולים למכור אותם לחברים, משפחה ושכנים, כשכל ההכנסות יועברו לתמיכה בנזקקים.
 • אירועים קהילתיים: השתתפו באירועים קהילתיים מקומיים ובפסטיבלים. אפשר לתת לילדים להקים דוכנים ולתרום את הרווחים שלהם למטרות צדקה בזמן שהם נהנים מהאירוע.
 • ספורט לצדקה: השתתפו כמשפחה בהליכות או ריצות שמיועדות לצדקה. עודדו את הילדים לבקש מחברים ובני משפחה לתת חסות להשתתפות משפחתכם באירוע, ובכך לגייס כספים לנזקקים.
 • גיוס כספים מקוון: אמצו את גיוס הכספים הדיגיטלי באמצעות הקמת קמפיינים מקוונים למימון המונים. הילדים יכולים להשתתף באופן פעיל בעזרת יצירת תיאורי קמפיין מרתקים והבעת תודה לתורמים.
 • מכירות אומנות ומלאכה: אם הילדים שלכם נוטים ליצירתיות, עודדו אותם ליצור יצירות אומנות או מלאכת יד שניתן למכור בשווקים מקומיים או באינטרנט. הכסף שהם מרוויחים יכול להשפיע באופן משמעותי על משפחות נזקקות תוך טיפוח כישרונותיהם האומנותיים.

 

 

כיצד לגייס כספים באופן מקוון?

גיוס כספים למשפחות נזקקות הוא דרך מצוינת לעזור לקהילה. בעידן הדיגיטלי, ישנן שלל דרכים לגיוס כספים באינטרנט. הינה כמה דרכים פשוטות לגייס כספים למשפחות נזקקות באופן מקוון:

 • פלטפורמות מימון המונים: אתרים שונים מאפשרים לכם ליצור קמפיינים לגיוס כספים למשפחות נזקקות. אתם יכולים ליצור קמפיין פשוט בן כמה שורות או קמפיין מורכב יותר עם סרטון ותמונות.
 • מכירות חצר מקוונות: אתם יכולים למכור פריטים משומשים בשווקים מקוונים, ואתם יכולים גם למכור פריטים ייחודיים או יצירתיים שלכם, כמו עבודות אומנות או מלאכת יד.
 • גיוס תרומות ברשתות חברתיות: אתם יכולים להשתמש ברשתות החברתיות, כמו פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק, כדי לשתף את המטרה שלכם ולבקש תרומות וכדי לקדם אירועים או פעילויות לגיוס כספים.
 • אירועים וירטואליים: אתם יכולים לארח אירועים וירטואליים, כמו מכירת פומבית, מופעי כישרונות או הפעלה. אירועים אלה יכולים להיות דרך מהנה ויצירתית לגייס כספים.
 • גיוס כספים אישי: אתם יכולים ללמד את ילדיכם איך לגייס כספים באופן אישי. הם יכולים ליצור קמפיינים בעצמם ולבקש מחבריהם לתרום. גישה זו מאפשרת להם לקחת בעלות על תהליך גיוס הכספים.
 • מכירות סחורה מקוונות: אתם יכולים לעצב ולמכור סחורה מותאמת אישית, כמו חולצות או ספלים, הקשורות למטרה שלכם לגיוס כספים ולהשתמש באתרים כדי למכור את הסחורה שלכם.

זכרו את הערכים שאתם מנחילים

כשאתם מגייסים כספים עם ילדיכם, חשוב לדבר איתם על אלה שאתם עוזרים להם. ספרו להם על הקשיים שהם חווים ועל איך הכסף שלכם יכול לעזור להם, כך תעזרו להם להבין את החשיבות של עזרה לזולת. בנוסף לכך, אתם גם יכולים ללמד את ילדיכם על החשיבות של עבודה קשה ויזמות. עזרו להם לתכנן ולבצע את קמפיין גיוס הכספים שלהם, וכך תעזרו להם לפתח כישורי מנהיגות ועצמאות. בסוף התהליך, אל תשכחו להדגיש את החשיבות של תחושת אחריות. הראו לילדיכם איך הם יכולים לעקוב אחר התרומות שלהם ולראות איך הכסף שלהם משמש כדי לעזור לאחרים.

לסיכום

גיוס כספים למשפחות נזקקות הוא דרך מצוינת לעזור לקהילה ולחנך את הילדים על הערך החשוב של עזרה לזולת. ישנן דרכים רבות לגייס כספים, החל ממכירות בחצר ועד לקמפיינים באינטרנט, וכשאתם עושים זאת, חשוב לדבר עם הילדים על האנשים שאתם עוזרים להם כדי שיוכלו להבין את החשיבות של הנתינה שלהם.

נגישות