חודש תשיעי בפתח? כל מה שאת צריכה לדעת על הווסת לאחר הלידה

ווסת לאחר הלידה

הרגעים האחרונים של ההיריון הם רגעים מרגשים אך מלחיצים כאחד. מעבר לחשש מפני הלידה והטיפול בתינוק בן יומו, נשים רבות גם חוששות מפני התופעות הבריאותיות אשר מתרחשות מיד לאחר הלידה. אחת מהתופעות הללו היא דימום נרתיקי המתרחש על רקע של ניקוי הרחם משרידי ההיריון, כאשר הדימום עצמו עשוי להיות חזק מאוד ולהימשך בין ארבעה לשישה שבועות. בתחילה, הדימום נראה כמו המחזור החודשי מאחר והוא בצבע אדום בעקבות הדם וקרישי הדם שיוצאים מהרחם אבל בהמשך מדובר בדימום שמשנה את צבעו לוורוד, ולאחר מכן ללבן וצהוב. מדובר בתופעה מוכרת ונפוצה מאוד שמתרחשת מיד לאחר הלידה, כאשר לאחר תקופה של חודש וחצי עד חודשים יגיע המחזור הסדיר. אם סבלת בעבר מתופעה של תסמונת קדם וסתית הגורמת לכאבים עזים, הווסת לאחר הלידה עלולה להיות כואבת עוד יותר ועל כן עכשיו זה בדיוק הזמן להיערך, כך שתוכלי להיות מוכנה כמו גם להפחית באופן משמעותי את הכאבים, באמצעים טבעיים.

ווסת לאחר לידה – כל מה שרצית  לדעת

הווסת לאחר הלידה היא ווסת רגילה לכל דבר, אולם אצל חלק מהנשים היא עלולה להיות חזקה במיוחד כמו גם ממושכת. כאבי מחזור לאחר הלידה הם כאבים טבעיים אך עוצמתיים מאוד, בייחוד לאחר תהליך של לידה אשר הוא תהליך טראומתי מאוד שמותיר  לא מעט נשים עם כאבים עזים בעקבות תפרים או לידה קיסרית. לכן, חשוב לדעת כי הווסת לאחר הלידה היא תהליך טבעי של הגוף לנקות את עצמו, אולם הכאבים העזים יכולים להחריף עד לכדי מצב של חוסר תפקוד. בשונה ממצב רגיל, כאן צריך להמשיך ולתפקד בתור אמא חדשה ועל כן התמודדות עם הכאבים יכולה להתבצע לא רק באמצעות אדוויל אלא גם באופן טבעי לחלוטין. מהן הדרכים האפקטיביות ביותר? להלן הפרטים.

טיפול טבעי בכאבי מחזור

בשנים האחרונות המודעות לעולם האלטרנטיבי עלתה, לא מעט בשל פרסומים בתקשורת כמו גם דיווחים מצד נשים אשר דיווחו על שיפור משמעותי ביכולת להפחית את עוצמת הכאבים. טיפול טבעי לטובת התמודדות עם כאבים יכול להתבצע באמצעות הגברת צריכת הסידן לגוף. למעשה, תזונה עשירה בסיבים תזונתיים לצד צריכה מוגברת של מזון עשיר בסידן יכול לסייע מאוד בכל הקשור לכאבים. נוסף לכך, ישנם תוספי תזונה ייעודים הכוללים צמחים כמו שיח אברהם מצוי, זעפרן וגינקו בילובה לצד מינרלים וויטמינים יחזקו את המערכת החיסונית שלך כמו גם יסייעו לטובת יצירת הקלה בעוצמת הכאב. תיאום פגישה עם נטורופתית המתמחה בתחום של טיפול בנשים לאחר לידה יכול להקנות לך כלים  וידע בנוגע לשימוש בשמנים אתריים כמו גם בצמחים מהווה דרך נוספת ליצירה של תמהיל שבמסגרתו תוכלי לעבור את המחזור הראשון לאחר הלידה עם מינימום של כאב.

לסיכום

הווסת לאחר הלידה היא ע"פ רוב ווסת חזקה שיכולה לגרום לכאבים חזקים, בייחוד בעבור נשים שכבר סבלו בעבר מכאבי מחזור. אין מדובר בגזרת גורל אלא ניתן בהחלט להיעזר באמצעים טבעיים שנועדו להפחית את עוצמת הכאבים  ובהתאם לכך לאפשר לך להתנהל בקלות עם הטיפול בתינוק, וזאת למרות הגעתו של הווסת. יחד עם זאת, אם את סובלת מכאבים חזקים מאוד חשוב לפנות לרופא בהקדם לטובת ביצוע בדיקות ובהתאם הצורך קבלת טיפול תרופתי, כל זאת מתוך מטרה לאפשר לך לחזק את הגוף לאחר הלידה ואף ליצור שינויים תזונתיים שיחזקו את מערכות הגוף ובהתאם לכך יאפשרו לך לעבור את הווסת בשלום ועם מינימום של כאב.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות