הכירו את סופר נני: המומחיות של מיכל דליות

מיכל דליות המוכרת יותר בשם "סופר נני" נחשבת לאחת מנשות המקצוע האהובות ביותר בישראל, ולא בכדי. למעשה, סביר להניח כי אין בית בישראל שלא מכיר את שיטת החינוך וההוראה של מיכל אשר הפכה אותה לאישיות מבוקשת מאוד בתוכניות טלוויזיה, סדנאות והרצאות אותן היא מעבירה בכל רחבי הארץ. אולם, מעטים יודעים מהי הדרך הארוכה אותה עברה מאז החלה את הקריירה הענפה שלה. זה הזמן להכיר את סופר נני – הלוא היא מיכל דליות.

איך הכול התחיל?

מיכל דליות נולדה בשנת 1950 כילדה השלישית מבין ארבעה. את הקריירה שלה החלה במסגרת של לימודי תעודה לגיל הרך, כאשר את ההסמכה שלה כגננה ומורה קיבלה מטעם סמינר לוינסקי. במשך כ 20 שנה שימשה כגננה, וזאת לצד גידול של ארבעה ילדים. בראיונות אותם העניקה לתקשורת סיפרה דליות כי התשוקה שלה לחינוך ילדים הייתה משמעותית מאוד, ומתוך הבנה כי עולם החינוך הוא עולם מתפתח ודינאמי נרשמה בשנת 1990 ללימודי הנחיית קבוצות במכון אדלר אשר נחשב מאז ועד היום לאחד המכונים המובילים בישראל בתחום חינוך והוראה. את הידע המקצועי שלה רכשה דליות הן במסגרת מכון אדלר אבל גם במסגרת של סמינרים וקורסים מקצועיים בארץ ובעולם.

הכירו את סופר נני: המומחיות של מיכל דליות

פעילות ענפה במגוון מישורים

בשנת 2008 הקימה את מרכז מיכל דליות המתמקד בייעוץ והדרכה להורים, קשיים במערכת המשפחתית וכן הכשרה של יועצים משפחתיים הפועלים בכל רחבי הארץ תחת השיטה אותה פיתחה מיכל. את התהודה הציבורית וההכרה קיבלה בעקבות השתתפותה בתוכנית הטלוויזיה המצליחה סופר נני שזכתה להצלחה אדירה, לא מעט בזכות הגישה העקבית אך הסדורה של מיכל בכל הקשור לקשיים בתוך המשפחה וסיוע המתבצע באופן אישי בעבור כל משפחה שזקוקה לסיוע של דליות ושל הצוות אותו היא מכשירה באופן אישי. בעקבות התהודה הציבורית הרחבה וכן הניסיון הרב אותו צברה, דליות הפכה לאורחת קבועה בפנאלים רבים בטלוויזיה וכן לקחה חלק בשורה של מיזמים באופן התנדבותי, כל זאת כחלק מהמענה אותו היא מעניקה בעבור רבבות של משפחות כאן בישראל. מעבר לפעילותה המקצועית, דליות כתבה סדרה של ספרים שהפכו לרבי מכר וביניהם ניתן למצוא בין היתר את אין ילדים רעים, אבל הוא התחיל, לילה טוב עומר, המתכון לגידול ילדים מוצלחים ועוד. את חלק מהספרים כתבה דליות ביחד עם מומחים בתחום ההוראה והחינוך והם זכו להצלחה גדולה.

לסיכום

מיכל דליות נחשבת ובצדק לדמות חינוכית שממנה ניתן ללמוד רבות אודות תחום החינוך. בעידן שבו הורים רבים נאלצים להתמודד עם קשיים במסגרת המשפחתית והחינוכית, דליות מהווה דמות מופת שמעניקה אפשרות ליצירה של שינוי ממשי במסגרת המשפחתית והזוגית, כל זאת באמצעות הידע הרב אותו רכשה לאורך השנים ואשר הפך אותה לאשת מקצוע מהמעלה הראשונה.

נגישות