מתקדמים: הכול על מערכת סולארית לבית

בשנים האחרונות חלה עלייה בביקוש למערכות סולארית לבית, וכשבוחנים את היתרונות של המערכת הזו זה דיי ברור. במאמר הבא נסביר מה זה מערכת סולארית, מה היתרונות שלה ומה חשוב לבדוק לפני שמתקינים.

מה זה מערכת סולארית לבית?

מערכת סולארית היא מערכת שמשתמשת בקרני השמש על מנת לייצר אנרגיה חשמלית. למעשה, המערכת הזו ממירה את אנרגיית השמש לאנרגיה שנקראת אנרגיה פוטו-וולטאית, כאשר מדובר למעשה בפעולה של ייצור חשמל ייצור חשמל מהשמש בבתים פרטיים. בתוך כך, אתם כמובן מתחילים להבין את היתרון המרכזי של המערכת הזו לבית, שהוא כמובן חיסכון בכסף, אך על זה נדבר בהמשך המאמר.

מאילו רכיבים בנויה המערכת הסולארית?

המערכת הסולארית בנויה מכמה רכיבים עיקריים. הרכיב הראשון הוא פאנל סולארי, שהוא אולי הרכיב החשוב ביותר במערכת. למעשה הפאנל הסולרי הוא זה שמתרגם את האנרגיה של קרני השמש לחשמל. מדובר בפאנל שעמיד מאד בכל תנאי מזג האוויר על מנת שיוכל לשרת את המערכת לאורך זמן מבלי לאבד מהיעילות שלו.

רכיב חשוב נוסף הוא ממיר מתח סולארי, שהתפקיד שלו הוא להמיר את זרם החשמל שמתקבל מסוג DC ל- AC. למה צריך להמיר את סוג הזרם? מכיוון שרשת החשמל הביתית יודעת לעבוד רק עם זרם AC ואם לא תתבצע ההמרה הזו המערכת פשוט לא תתפקד כמו שצריך. בנוסף, המערכת הסולארית כוללת מונה חשמל שהתפקיד שלו הוא למדוד את כמות החשמל שייצרנו לעומת הכמות שבה השתמשנו.

למה כדאי להתקין מערכת סולארית לבית?

היתרון המשמעותי ביותר של המערכת הסולארית הוא חיסכון בכסף. כפי שאתם יודעים, ברוב ימות השנה יש בישראל שמש שבאמצעותה אתם יכולים להפיק אנרגיה חשמלית ברוב שעות היום. בתוך כך, מדובר בחיסכון אדיר בחשמל ואם תבחנו את התמונה לאורך זמן אתם תראו שאתם מוציאים פחות כסף בחשבון החשמל.

בנוסף, לא רק שהמערכת הסולארית חוסכת לכם כסף, היא גם מאפשרת לכם להרוויח לא מעט כסף. איך זה קורה בפועל? את החשמל שנותר לכם ובו אתם לא משתמשים אתם מוכרים לחברת החשמל בכסף. למעשה אתם מייצרים חשמל עבור חברת החשמל ומקבלים על כך כסף, מה שאומר שאתם עושים רווח יפה מאד על המערכת לאורך זמן. אז נכון, ההשקעה הראשונית היא לא זולה, הן מבחינת הציוד והן מבחינת ההתקנה עצמה, אך אין ספק שלאורך זמן זה ישתלם לכם.

מתקדמים: הכול על מערכת סולארית לבית

אילו אישורים נדרשים לצורך התקנת מערכת סולארית?

במידה ואתם מעוניינים להתקין מערכת סולארית בבית שלכם אתם צריכים לקבל היתר בניה או פטור ממשרד הפנים ומנהל מקרקעי ישראל. כדי לקבל את ההיתר הדרוש אתם צריכים להגיש בקשה לוועדה המקומית. מכיוון שלא מדובר בבנייה של ממש, ההיתר עצמו נקרא היתר לעבודה מצומצמת. מדובר בתהליך התקנה קצר, בניגוד לבנייה רגילה, וזו הסיבה שבגינה הרשויות המקומיות באות לקראת מי שמבקש להתקין מערכת כזו.

מה חשוב לדעת לפני שמתקינים מערכת סולארית?

לפני שאתם ממהרים להתקין מערכת סולארית אנחנו ממליצים לכם לבחור בחברה ותיקה ומנוסה בתחום. חברה מקצועית ומנוסה היא חברה שעובדת לפי תו התקן וכמובן מבצעת עבורכם תוכנית התקנה מסודרת על ידי שרטוט מדויק שמציג את המערכת על הגג. האמינו לנו, מדובר בהתקנה מורכבת והדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה זה ליפול על חאפר שלא יודע לבצע את העבודה במקצועיות.

לסיכום

אין ספק שיש מגוון רחב של יתרונות בהתקנת מערכת סולארית בבית, כשהיתרון המשמעותי ביותר הוא חיסכון בכסף. מה שכן, אנחנו ממליצים לכם לקחת חברה מקצועית ומנוסה על מנת שתוכלו לצלוח את הפרויקט בשלום.

 

נגישות