חולמים לעבור לפורטוגל ביחד? כל מה שצריך לדעת על אזרחות פורטוגלית לבני זוג

זה לא סוד שיותר ויותר ישראלים שוקלים לבצע צעדים לטובת שיפור איכות החיים, וזאת ע"י מעבר למגורים מעבר לים ובפרט באירופה. אחת המדינות המבוקשות ביותר למגורים ולתעסוקה היא ללא ספק פורטוגל אשר הצליחה בשנים האחרונות למתג את עצמה כמדינה מודרנית ומתקדמת המציעה לתושבים איכות חיים יוצאת דופן, וזאת בשל יוקר מחייה נמוך, תנאים סוציאליים מלאים וכן שפע של אפשרויות תעסוקה כמו גם לימודים. בנוסף, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי פורטוגל נחשבת לאחת המדינות המקלות ביותר בתחום של הוצאת דרכון, בייחוד בקרב ישראלים. לפני מספר שנים אישרה הממשלה תיקון לחוק היסטורי אשר במסגרתו ניתנת האפשרות לישראלים המוכיחים כי הם צאצאים של יהודי ספרד ופורטוגל לקבל דרכון, בהליך מקל וללא צורך בהוכחת זכאות. אם אתם חולמים לעבור לפורטוגל ביחד לטובת פתיחה של דף חדש, זה הזמן להבין כיצד גם בן הזוג שלכם יקבל את האזרחות הנחשקת, מתוקף התיקון לחוק.

הוצאת דרכון פורטוגלי לבני זוג –  כל מה שצריך לדעת

במידה ואתם כבני זוג רוצים לקבל אזרחות פורטוגלית, נדרש מכם לעבור הליך בירוקרטי שנחשב ביחס למדינות אחרות באירופה למקל במיוחד. על מנת לקבל אזרחות פורטוגלית לבן הזוג, צריך לעמוד בתנאי הסף אשר במסגרתו בני זוג שרוצים לקבל דרכון מחויבים להיות בקשר נישואין הנמשך לפחות שלוש שנים. בנוסף, בשביל להגדיל את הסיכוי לקבל דרכון נדרש לוודא כי שם המשפחה מופיע ברשומות של הקהילה היהודית, וזאת מתוקף התיקון לחוק שקבע כי צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל יכולים לקבל את הדרכון בהליך מהיר וללא צורך בהוכחת זיקה לפורטוגל או לשפה. את הבדיקה הראשונית לגבי שם המשפחה ואת השלבים הבאים מומלץ לבצע בליווי של חברה מקצועית המתמחה בתחום, כל זאת מתוך מטרה ליצור הליך מסודר המאפשר להישאר במעקב אחר ההתקדמות כמו גם להימנע מטעויות שעלולות להוביל לדחייה של הבקשה או פסילה, הן מצד הקהילה היהודית או מצד הרשויות שבוחנות את הבקשה.

 

מדוע כדאי להתחיל בהליך כבר עכשיו?

מאז עבר התיקון לחוק, מעל ל-10,000 ישראלים כבר קיבלו את הדרכון בהליך שנמשך בין שנה וחצי לשלוש שנים. חשוב לציין בנקודה זו כי כל עיכוב, ולו הקטן ביותר בהתקדמות הבקשה עשוי להוביל להתארכות, כאשר לאחרונה מתרבים הקולות בפורטוגל לגבי הגבלה של מספר היהודים שיכולים להוציא את הדרכון במסגרת המסלול הזה. לכן, אם אתם חולמים לעבור לפורטוגל ביחד ורוצים להוציא דרכון, מומלץ להתחיל בתהליך כבר עכשיו וזאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים של שני בני הזוג לקבל את הדרכון. באמצעות ליווי מקצועי הניתן על ידי משרד המתמחה בתחום כמו גם מעסיק עורך דין נוטריון ניתן בהחלט ליצור הליך מוסדר שיוביל בסופו של דבר לקבלת דרכון נחשק המאפשר להיכנס לארה"ב ולאוסטרליה ללא צורך בוויזה, מגורים ועבודה באופן חוקי בפורטוגל, מעבר חופשי בין מדינות האיחוד, יכולת ללמוד ולקבל אפשרות לסבסוד מלא או חלקי במסגרת הלימודים.

כזוג צעיר שרוצה להתחיל בחיים חדשים מעבר לים, אין ספק כי הדרכון מהווה את כרטיס הכניסה ועל כן ניתן בהחלט לומר כי מדובר בהזדמנות אותה אסור לפספס. יחד עם זאת, בשביל להגדיל את הסיכוי כמו גם ליצור מערך שיאפשר לכם לקבל את הדרכון באופן מהיר, רצוי לקבל ליווי מקצועי ולעקוב אחר ההנחיות, כל זאת מתוך מטרה להשלים את ההליך כחוק ובסופו לקבל אזרחות ודרכון פורטוגלי.

נגישות