התינוק שלכם סובל מבעיות נשימתיות? אולי טיפול בחדרי המלח יוכל לסייע

טיפול בחדר מלח בעבור תינוקות שסובלים מבעיות נשימתיות הפך בשנים האחרונות לטיפול נפוץ מאוד, וזאת בשל ההשפעות החיוביות של שהייה בחדר מלח טבעי. למעשה, אם התינוק שלכם סובל מבעיות נשימה, חשוב לדעת כי מעבר לטיפול הרפואי המקובל, אפשר לטפל בתינוק בחדר מלח כטיפול משלים.

חדר מלח – כל מה שרציתם לדעת

שהייה בחדר מלח היא למעשה טיפול תומך שאינו מחליף את הטיפול הניתן על ידי רופא ילדים. מדובר בחדר מלח שאותו יצקו מגבישי מלח טבעיים, ועל כן השהייה בחדר מאפשרת לתינוקות, אבל גם לכם כמבוגרים, לספוח את גבישי המלח, ובהתאם לכך ליצור הקלה משמעותית בבעיות נשימה הנפוצות בקרב ילדים, כמו למשל ברונכיטיס או הצטברות של ליחה. כיום אפשר למצוא חדר מלח בקניון איילון וכן בראשון לציון, במטרה לענות על הביקוש הרב לטיפול האלטרנטיבי הזה, מצד מבוגרים, ילדים ותינוקות, שעשוי לעזור לסובלים ממחלות נשימה כרוניות או עונתיות.

השימוש בחדרי מלח התחיל עוד במאה ה-18 ונמצא כיום במגמת תאוצה, לא מעט בזכות ההבנה כי תהליך ההרכבה של החדר המתבצע באמצעות אריחי מלח המודבקים לקיר ולרצפה ואשר יוצרים תמהיל שבמסגרתו נוצר באוויר תערובת של כלור ונתרן המעלים את ריכוז היונים השליליים המשפיעים באופן ישיר על מערכת הנשימה. לצד זה, טיפול זה מהווה טיפול תומך לטובת חיזוק מערכת החיסון.

יצירת סביבת טיפול מבוקרת

כאמור, היכולת לפקוד חדר מלח ביחד עם התינוק מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כהורים לטפל בילדכם בטיפול תומך רפואה קונבנציונלית המתבצע בתוך סביבת טיפול מבוקרת. חדרי המלח מעוצבים לא רק באמצעות אריחי מלח גדולים אלא גם באמצעות מנורות מלח שזוכות לביקוש אדיר מצד הצרכנים, לא מעט בזכות ההשפעות החיוביות של ריכוז הסודיום המפוזר בחלל ואשר יוצר תחושה של הקלה כמו גם פתיחה של מעברי האוויר.

חשוב לציין כי השהייה בחדר מלח לתינוקות היא בטוחה לחלוטין, אך איננה מחליפה את הביקור אצל הרופא המטפל. יחד עם זאת, גם רופאים החלו להפנות מטופלים מבוגרים כמו גם תינוקות לחדר מלח, מתוך הבנה כי מדובר בסביבת טיפול מבוקרת ובעלת שיעור אפקטיביות גבוה ביותר בכל הקשור להתמודדות עם בעיות נשימה. זאת ועוד, המחיר של ביקור בחדר כמו גם האווירה הרגועה והשקטה היא זו שהופכת את חדרי המלח לחלק בלתי נפרד מתמהיל הטיפול המתבצע הן באמצעות הרופא אבל גם באמצעות טיפולים אלטרנטיביים בדמות טיפול בחדר מלח.

לסיכום

אם התינוק שלכם סובל מבעיות נשימה, אפשר לתאם ביקור בחדר מלח אשר יכול לסייע לטובת התמודדות עם בעיות הנשימה לצד הטיפול אצל הרופא המטפל. זאת ועוד, שילוב של אלמנטים מהעולם האלטרנטיבי ביחד עם טיפול תרופתי יכול ליצור את השינוי הן מבחינת היכולת להתמודד עם בעיות נשימה אבל גם לטובת סילוק נזלת כמו גם ליחה. בכך, תוכלו כהורים להעניק לילדים שלכם מעטפת מלאה מבחינה בריאותית אך גם נפשית, בשל ההשפעות החיוביות של שהייה בחדר מלח למשך פרק זמן קצר אך אפקטיבי.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות