לא רק בחילות: 5 סימנים שמעידים שהגיע הזמן לעשות בדיקת היריון

זיהוי הסימנים המוקדמים של ההיריון הוא צעד מכריע עבור נשים החושדות שהן עשויות לצאת למסע היפה של האימהות. בעוד בדיקת הריון היא תקן הזהב לאישור, ישנם מספר אינדיקטורים מרתקים שיכולים לעזור לכן לזהות את האפשרות של הריון עוד לפני ביצוע בדיקה זו. הינה חמישה סימנים נפוצים של תחילת ההיריון שכל אישה צריכה להיות מודעת אליהם:

מחזור שהוחמץ או התעכב

הסימן הידוע ביותר להריון הוא החמצה או עיכוב של המחזור החודשי. עבור נשים שיש להן מחזורים סדירים, מחזור שהוחמץ מעלה לעיתים קרובות חשד להריון. עם זאת, חשוב לציין שגורמים אחרים, כגון מתח, מחלה או חוסר איזון הורמונלי, יכולים גם לגרום לאי סדירות במחזור החודשי. אם אתן חושדות שאתן בהריון עקב החמצת מחזור, מומלץ לבצע בדיקת הריון לאישור.

עייפות ותשישות

סימן מוקדם נוסף להריון הוא עייפות מתמשכת ותשישות. נשים עלולות לחוות עייפות, אפילו עם כמות מספקת של מנוחה. התחושות האלה קורות עקב שינויים הורמונליים בגוף, כי הגוף מתחיל לייצר יותר פרוגסטרון כדי לתמוך בעובר המתפתח. אם אתן מוצאות את עצמכם מרגישות עייפות ורדומות באופן יוצא דופן, יכול להיות שאתן בתחילת ההיריון.

שינויים ורגישות השדיים

שינויים ורגישות בשדיים יכולים להיות אחד הסימנים המוקדמים ביותר להריון. תנודות הורמונליות גורמות לזרימת דם מוגברת לשדיים, ולכן הם עלולים להרגיש רגישים, כואבים או נפוחים. נשים עשויות גם להבחין בשינויים במראה השדיים שלהן, כגון התכהות של העטרה או ורידים גלויים. שינויים אלה מתרחשים כשהגוף מתכונן להנקה. אם אתן רואות שינויים כאלה בשדיים שלכן, מומלץ לבצע בדיקת הריון לאישור.

בחילות בוקר, לא רק בבוקר

בחילות בוקר, המאופיינות בבחילות והקאות, הן סימן ידוע להריון. בעוד השם מרמז שהן קורות רק בבוקר, הן באמת יכולות לקרות בכל עת של היום. הסיבה המדויקת לבחילות בוקר אינה מובנת במלואה, אך מאמינים שהיא קשורה לשינויים הורמונליים. אם אתן חוות בחילה מתמשכת, הקאות, או סלידה מריחות או מזונות מסוימים, הם עשויים להיות אינדיקציה להריון.

השתנה מוגברת – בעיקר בלילה

הליכות תכופות לשירותים, במיוחד במהלך הלילה, יכולות להיות סימן מוקדם של הריון. ככל שהגוף מייצר יותר דם כדי לתמוך בעובר הגדל, הכליות עובדות קשה יותר כדי לסנן פסולת, וכתוצאה מכך ייצור השתן מוגבר. אם אתן מוצאות את עצמכן משתינות בתדירות גבוהה מהרגיל, יכול להיות שאתן בהריון.

 

 

טיפים נוספים המצביעים על הריון

בנוסף לסימנים שהוזכרו, ישנם עוד כמה אינדיקטורים שיכולים לרמוז על הריון אפשרי, והם:

  • תשוקה או סלידה ממזון: תשוקה פתאומית למזונות מסוימים או סלידה ממזונות שנהנתן מהם בעבר יכולה להצביע על הריון.
  • שינויים במצב הרוח ושינויים רגשיים: תנודות הורמונליות במהלך ההיריון יכולות להוביל לשינויים במצב הרוח, עצבנות מוגברת או רגשות מוגברים.
  • רגישות מוגברת לריחות: נשים בהריון עלולות להיות רגישות יותר לריחות מסוימים, ולכן הן עלולות לחוש בחילה או לחוות כאבי ראש.
  • נפיחות ועצירות: שינויים הורמונליים יכולים להאט את העיכול, ולהוביל לנפיחות ועצירות.
  • כתמים או דימום בזמן ההפריה: חלק מהנשים עלולות לחוות כתמים קלים או דימום כאשר הביצית המופרית מושתלת ברחם.

כדי לבדוק בוודאות, נשים צריכות לפגוש את הרופא המטפל שלהן כדי שינחה אותן בדרכים לביצוע בדיקת הריון לאישוש החשד.

לסיכום

זיהוי סימני ההיריון הוא צעד חיוני עבור נשים החושדות שהן מצפות. בעוד הסימנים הנדונים במאמר זה יכולים לעזור להעלות חשד להריון, חשוב לזכור שהם אינם הוכחה חד משמעית. התייעצות עם איש מקצוע רפואי ושימוש בבדיקת הריון אמינה היא דרך הפעולה הטובה ביותר לאישור ההיריון.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.
נגישות