הכול על עמותת אחינועם בראשות רפי, משה ואיל אדרעי שדואגת לנוער בישראל ועל סיפור הגבורה שבזכותו היא קמה

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי הקימו את העמותה מתוך מטרה לדאוג לעתידם של בני הנוער במדינת ישראל, וזאת על ידי קידום של תוכניות חברתיות פורצות דרך. למעשה, מי שעומדים בראשות העמותה הם בני משפחתו של רפי אדרעי ז"ל אשר נפל בקרב בזמן מלחמת יום העצמאות והפגין רוח עוז ועוצמה רבה בהגנה על המולדת ועל העיר צפת. כיצד סיפור הגבורה שלו מגיע לידי ביטוי בפעילות של העמותה? להלן הפרטים.

רפי אדרעי ז"ל – סיפור גבורה יוצא דופן בזמן מלחמת יום העצמאות

רפי אדרעי נולד וגדל בעיר צפת. עוד מגיל צעיר מאוד הצליח לבלוט מבחינה חברתית כמדריך כריזמטי בתנועת הנוער העובד והלומד, כאשר עם הזמן התקדם ואף הפך למדריך ראשי. אהבת המולדת הייתה תמיד בראש סדר מעיניו והיא הגיעה לידי ביטוי גם בזמן פרוץ המלחמה, עת החליט לעלות על גג של בניין תחת אש כבדה לטובת הנפה של דגל ישראל, וזאת לאחר הכיבוש של העיר. עם הצטרפותו למערך הלוחם לקח רפי אדרעי חלק פעיל בלחימה כמומחה לסליקת נשק כמו גם מ"כ חדור מוטיבציה, ולמרות שיכל להישאר בעיר בחר להצטרף לכוחות שהתמודדו עם אש כבדה. הוא נפל בגיל 24 בלבד בעקבות קליע שחדר לעורפו מאש המצרים, ונקבר על פי בקשת משפחתו בעיר. מאז מותו המשיכו בני משפחתו את המסורת של עשייה חברתית ואהבת המולדת, וזאת על ידי הקמה של עמותת אחינועם.

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי אשר נקרא על שם דודו האהוב, איל אדרעי וכן משה אדרעי מתוך חובה ערכית ומוסרית לדאוג לעתידם של בני הנוער במדינת ישראל, כחלק מהבנה כי הפערים הגיאוגרפיים כמו גם החברתיים משפיעים באופן דרמטי על היכולת לצמצם את הפערים במדינת ישראל אשר מהווים את אחת מהבעיות החמורות ביותר. על כן, במסגרת הפעילות שהתחילה עוד בשנת 2018 הצליחו המייסדים כמו גם המתנדבים לסייע לאלפי בני נוער, באמצעות תוכניות חברתיות פורצות דרך.

 

 

תוכנית ליווי אישית החל מגיל 16

אחת מתוכניות הדגל של עמותת אחינועם היא תוכנית ליווי ארוכת טווח המיועדת לתלמידים מגיל 16. רפי אדרעי ואחיו תורמים רבות לקידום התוכנית הזו, וזאת מתוך הבנה כי מדובר בהזדמנות ליצור מעטפת אשר תאפשר לתלמידים להתגבר על המחסומים והקשיים ואף להוביל למימוש הפוטנציאל, גם בתחנות חשובות נוספות כמו הצבא, אקדמיה ובהמשך שוק התעסוקה. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות כמו גם גורמי הרווחה אשר רואים במעטפת אותה מספקת העמותה כחיזוק הכרחי, ועל כן המייסדים מתכננים להרחיב את התוכנית גם לערים נוספות בפריפריה, כולל העיר צפת בה נולדו וגדלו, בדומה לדוד האהוב רפי אדרעי ז"ל.

קידום של בני נוער בני העדה האתיופית

תוכנית מהפכנית אותה מקדמים בעמותה היא תוכנית ליווי שנועדה לסייע לבני נוער המשתייכים לעדה האתיופית להגשים את החלום להתקבל ליחידות מובחרות בצבא, כמו גם לקבל את דרגות הקצונה. במסגרת התוכנית הזו לוקחים בני הנוער חלק בפעילות שנועדה לסייע להם להגביר את המוטיבציה, לרכוש מיומנות מנהיגות ואף לפתח את החוסן הפיזי. תוכנית זו זוכה להצלחה אדירה שמגיעה לידי ביטוי באחוזים – מעל ל-95% מבוגרי התוכנית הצליחו להשתלב ביחידות מובחרות בצבא ואף לקבל את דרגות הקצונה, כאשר העמותה ממשיכה ללוות גם בזמן האקדמיה עם תוכנית מלגות.

לסיכום

עמותת אחינועם פעולת למען עתידם של בני הנוער במדינת ישראל, כפועל יוצא מסיפור מעורר ההשראה של רפי אדרעי ז"ל אשר שימש בתור מדריך ופעל רבות, עד למותו בגיל 24 בלבד. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל פרטים נוספים אודות תוכניות נוספות, ובכך לקחת חלק בעשייה אבל גם בהנצחה.

נגישות