חשוב לזכור: צ'ק ליסט למעבר דירה נוח וקל

מעבר דירה דורש מכם לא מעט הכנה מוקדמת, וזאת מתוך מטרה לבצע את המעבר בצורה מסודרת, נעימה ועם מינימום של לחץ. אם אתם בדיוק מתכננים לבצע מעבר דירה ומתלבטים כיצד לעבור אותו בצורה הטובה ביותר, בחרנו להציג את כל הטיפים החשובים ביותר לטובת מעבר נוח וקל שיחסוך לכם זמן ואפילו לא מעט עוגמת נפש. מה חשוב לזכור רגע לפני שמתחילים לארוז? להלן כל הפרטים.

רכישה של חומרי ניקיון

חלק בלתי נפרד מתהליך של מעבר דירה נוח וקל כולל בין היתר גם רכישה של חומרי ניקיון,  וזאת מתוך מטרה לנקות את הפריטים עמם אתם עוברים כך שהם יהיו נקיים ומבריקים אך גם בשביל להשאיר את הבית נקי, לבאים אחריכם. חשוב לקנות חומרי ניקיון איכותיים המאפשרים לכם לקצר את זמן העבודה ובהתאם לכך להוביל ליצירה של מעבר מאורגן, כאשר כיום ניתן לבצע הזמנה של חומרי ניקוי מהמותגים המובילים בארץ דרך הפלטפורמה של אתר getpacking, בעלות כספית נוחה ועם שימת דגש על התאמה מדויקת לצרכים של בני המשפחה, מבחינת גודל הבית וכן מספר החפצים.

מיון וסידור

בשביל להימנע ממצב שבו אתם מוצאים את עצמכם עם חפצים שאתם כבר לא זקוקים להם, מומלץ לפני המעבר לבצע מיון וסידור של החפצים לפי קטגוריות – מה לוקחים, מה משאירים למי שנכנס במקומכם ומה מעבירים לתרומה. אם אתם הורים לילדים קטנים, אפשר בהחלט לנצל את הזמן שבו הילדים ישנים לטובת ארגון וסידור מחדש, כאשר ערכו רשימה מסודרת באמצעות טבלת אקסל אשר תאפשר לכם להיות בשליטה ובהתאם לכך גם להוביל לניצול זמנים מקסימלי.

 

 

רישום על גבי הארגזים

על מנת לבצע את המעבר בצורה מסודרת ומתוך מטרה לעדכן מראש את המובילים לגבי מספר הארגזים והתכולה שלהם, רצוי לבצע רישום על גבי הארגזים ולציין מראש האם מדובר בחפצים שבירים או לסווג אותם על פי קטגוריות. כאן תמצאו מדריך מפורט שייסיע לכם להימנע מטעויות בתהליך האריזה, כל זאת מתוך מטרה לקצר זמנים וכן למנוע מצב שבו אתם מוצאים את עצמכם בתהליך הפריקה מחפשים את הארגז לו אתם זקוקים.

אריזה בזמן

אריזה מסורבלת עלולה לעלות לכם בזמן יקר ובאי נוחות. בשביל למנוע את זה, אל תארזו את הבית מוקדם מדי מאחר ולעיתים אתם עלולים לארוז דברים שאתם צריכים להשתמש בהם בהמשך. מנגד, אל תחכו לדקה ה-90 אלא התחילו לארוז את הבית כשבועיים עד חודש לפני המעבר, והיפטרו מחפצים שאתם לא צריכים. במידה ואתם מתכננים לקנות פריטים חדשים, זרקו את הישנים, מתוך מטרה לחסוך כסף, מאמץ וגם ליצור לחסוך במקום אחסון בבית החדש. לאחר שסיימתם את תהליך האריזה, הגדירו מראש את האזור בו אתם עתידים לאחסן את הפריטים, כל זאת מתוך מטרה להוביל למעבר חלק המתבצע במועד.

תיאום מול בעלי מקצוע

כשבוע לפני המעבר רצוי להוסיף לעצמכם תזכורת לגבי תיאום הגעתם של בעלי המקצוע, כאשר מומלץ לצלם בוידיאו את הדירה ולשלוח למובילים, מתוך מטרה להוביל לתהליך שמאפשר לכם לדעת מראש מהו מספר הארגזים והציוד אותו אתם מעבירים, ובהתאם לכך לשלם בדיוק כמו שנקבע מראש, ללא הפתעות מיותרות. העדיפו לקחת איתכם במזוודה או בתיק את הפריטים יקרי הערך, מתוך מטרה להימנע מאי נעימות שנוצרת בעקבות אובדן של חפצים יקרי ערך בתהליך המעבר.

לסיכום

מעבר דירה הוא תהליך מורכב למדי שדורש תכנון מדויק, מתוך הבנה כי סדר וארגון הוא הבסיס ליצירה של מעבר מוצלח. עברו היטב על הטיפים אותם הצגנו לכם כאן והקפידו ליצור לעצמכם לוח זמנים ברור וכן צ'ק ליסט הכולל רכישה של ציוד כמו למשל חומרי ניקיון וארגזים לצד מיון סידור שיספק לכם את היכולת לבצע את המעבר בקלות, בייחוד אם אתם מתכננים לעבור ביחד עם ילדים קטנים.

נגישות