צריכים הפסקה: כך תנצלו את הזמן כשהילדים ישנים בצורה הטובה ביותר

הילדים סוף סוף נרדמו? ובכן, מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם כהורים לנצל את הזמן הפנוי לטובת יצירה של זמן איכות לו אתם כל כך זקוקים בעקבות ניהול חיי משפחה עמוסים בפעילויות, כולל הרדמות. למעשה, במקום להרגיש שהזמן חומק לכם מבין האצבעות, זה הזמן לצאת להפסקה ולנצל את הזמן שהילדים ישנים בצורה הטובה ביותר. כיצד תעשו זאת? להלן מספר הצעות שכל הורה צריך להכיר.

הפסקת סיגריה

יציאה להפסקת סיגריה מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם להירגע, לנוח ולנצל את הזמן הפנוי לטובת עצמכם. מאחר וכל דקה יקרה, מומלץ לבצע רכישה של קונוסים לגלגול. מדוע? ובכן, קונוסים לגלגול מקלים על הכנת הסיגריה בעבור הורים עסוקים, ומאפשרים לנצל את הזמן לטובת הכנה של סיגריה במינימום התעסקות ועם יכולת לנצל את ההפסקה הזו לטובת צפייה בטלוויזיה, הכנה של קפה או תה או פשוט ישיבה בסלון, עד אשר הילדים מתעוררים וחוזרים לסדר היום העמוס.

האזנה לפודקסט

במקום לשבת ולחכות שהילדים יתעוררו, אפשר ואף רצוי לקחת אוזניות ולהאזין לפודקסט. ניתן לשמוע פודקסט מעניין במגוון רחב של נושאים דרך מרכז הפודקסט אשר מאפשר לכל הורה להעשיר את הידע ואף להתעמק בנושאים מרתקים שלא רק יעשירו את הידע אלא גם יעבירו לכם את הזמן עד אשר הילדים מתעוררים. מדובר בטרנד חם שמצליח לכבוש לא מעט ישראלים, והגיע הזמן שגם אתכם כהורים שזקוקים לזמן איכות והעשרה עצמית בין

 

 

סידור וארגון הבית

כל הורה יודע כי בית שבו מתגוררים ילדים הוא בית שמטבע הדברים רוב הזמן מבולגן ונתון באי סדר. בדקות הספורות שיש לכם עד שהילדים מתעוררים, זה הזמן להתחיל ולארגן את הבית – החל מסידור של המשחקים בתוך פתרונות אחסון ועד קיפול כביסה. על מנת להפוך את הזמן של ארגון וסידור לכיפי ואפילו משמעותי, שימו לעצמכם ברקע מוזיקה (חלשה בשביל לא להעביר את הילדים) או נצלו את הזמן לטובת שיחה עם בני משפחה וחברים, כך שניתן יהיה גם ליצור סדר וארגון אבל גם ניצול מקסימלי של זמנים לטובת

בישול

במקום להזמין אוכל בחוץ או לחכות לעוד משלוח של קופסאות שאתם לוקחים מההורים, נצלו את הזמן שבו הילדים ישנים לטובת בישול של אוכל בריא ומזין. החדשות הטובות הן שאפשר להכין לילדים וגם לכם אוכל מזין ואיכותי, מבלי לבזבז זמן מיותר כמו גם כלים. באמצעות מתכונים קלים בסיר אחד, אותם תוכלו להוביל לא רק לשכלול של יכולות הבישול והאפייה אלא גם למקסם את הזמן במטבח, ובהתאם לכך להגיש לילדים אוכל טרי וחם, מיד לאחר שהם מתעוררים.

קריאת ספרים

זה לא סוד שספרים מפתחים את הדימון, מעשירים את הידע ואף יוצרים יכולת להזדהות עם דמויות. על כן, קריאה של ספר בזמן שהילדים ישנים תשדרג לכם את ההפסקה, בייחוד אם מדובר בשנת הלילה. בשביל להעצים את החוויה מומלץ ליצור פינת קריאה נוחה המשלבת כורסא לצד שמיכה מפנקת וכן גוף תאורה שיאפשר לכם לקרוא את הספר עד השעות הקטנות של הלילה, בייחוד אם אתם הורים לילדים קטנים שמתעוררים מספר פעמים בלילה. בנוסף, כיום ניתן להוריד ספרים דרך אפליקציות ייעודיות ישירות למכשיר הסלולר או הטאבלט, במחירים מצוינים. על כן, גיבוש מראש של רשימת קריאה וכן מעבר על רבי המכר באתרים הגדולים היא זו שתסייע לבחירה מוצלחת של ספר כובש וסוחף, גם כאשר העייפות משתלטת ואתם רק רוצים לנצל את הדקות הפנויות לשינה.

לסיכום

גם אתם כהורים צריכים הפסקה מסדר היום העמוס. בין אם הילדים נרדמו למספר דקות או למשך הלילה, זכרו כי באמצעות הפעילויות אותן הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להפוך את השעות המתות הללו לזמן איכותי ואפילו מעשיר בעבורכם, ובעבור הילדים שלכם.

נגישות