הורים בעלי בית פרטי – סוף סוף משפצים? שדרגו אותו והתקינו שער חשמלי

שער חשמלי בבית פרטי מספק יתרונות רבים. כך שאם משפצים בית כזה, כדאי לקחת בחשבון את האפשרות להוסיף שער מסוג זה. גם אם כבר יש לכם שער רגיל, ייתכן וזו ההזדמנות לשדרג אותו. אלה עוד כמה דברים שכדאי לדעת על כך:

שער חשמלי בתמצית

ההסבר לגבי שערים מסוג זה פשוט למדי. כל סוג של שער רגיל לחנייה או לחצר, עשוי להיות בגרסה ידנית רגילה או בגרסה חשמלית. בגרסתו החשמלית, הוא יכלול גם מנוע או כמה מנועים. כמו כן, למערכות אלה ניתן להוסיף מנגנוני שליטה מרחוק, באופן קווי (הפעלה דרך אינטרקום למשל) או אלחוטי (כולל הפעלה מטלפון סלולארי). ברכישת ציוד עבור שער חשמלי מתוצרת סומפי למשל, יש גם שלט קטן להפעלה מרחוק שתוכלו לרכוש. השלט מתאים לשילוב במחזיק מפתחות והוא כולל ארבעה ערוצי הפעלה. כך ששער חשמלי הוא, בתמצית, שער רגיל, עם הפעלה חשמלית ולעתים גם יכולת שליטה מרחוק.

יתרונות השערים החשמליים

  • נוחות – ביום גשום למשל, קל יותר לפתוח ולסגור את השער לרכב שלכם מרחוק.
  • זמן – הפתיחה מרחוק חוסכת זמן.
  • אפשרויות הרחבה – ניתן להוסיף לשער כזה אלמנטים חשמליים נוספים, כגון נורת אזהרה. כמו כן, ניתן לשלב אותו במערכות שליטה מרכזיות לבית (“בית חכם").
  • השבחת הנכס – שער חשמלי הוא לא רק הוצאה. זו היא גם השקעה, מבחינת השבחת ערך הנכס. בין אם זה למכירה עתידית או לשם השכרה.

 

 

סוגי שערים חשמליים

בבחירת שער, יעמדו לפניכם אפשרויות רבות, כולל

  • שער בפתיחה לצדדים – שערים רבים נפתחים לצדדים, בין אם זה עם "כנף" אחת או שתיים.
  • שער בפתיחה כלפי מעלה – שער גלילה הוא שער בעל שלבים אשר נגללים כלפי מעלה, כמו שרואים לעתים בפתחי חנויות. עוד אפשרות מסוג זה, היא שער אשר מורם כמשטח אחד כלפי מעלה. שערים כאלה, הם פעמים רבות שערים של חניות רכב. אחת הסיבות לכך, היא ששער זה נוטה להיות בצורה שמסתירה את האזור שמאחוריו.
  • שער נגרר – שער אשר נע אופקית, באמצעות מסילה. המסילה היא בדרך כלל מתחת לשער. ישנה גם אפשרות של מסילה עילית, באופן שמאפשר לשער לנוע מבלי לגעת ברצפה. שער עם אפקט "מרחף" כזה, מכונה שער קונזולי ובגרסה מאוד בסיסית שלו קורה קונזולית. בשער קונזולי לא מדובר רק על יתרון אסתטי, אלא על התאמה למצבים שבהם מסילה תחתית מתאימה פחות או בלתי אפשרית. למשל, כאשר הקרקע לא ישרה או אם ישנו כביש או שביל שרוצים לחסום, אבל לא מעוניינים להתקין מסילה שתעבור לרוחבו.

עוד נקודות חשובות

  • חומרים איכותיים – מבחינת חומרים מתאימים, לא חסר והמחירים סבירים בהחלט. חומר אלומיניום למשל, הוא חומר נפוץ מאוד, תודות ליתרונותיו הרבים. הוא חזק, קל, דורש מינימום תחזוקה ולא יקר ביחס למתכות אחרות.
  • בטיחות – ייתכן שיעלה בדעתם שיש בשער כזה סיכון מסוים, במיוחד בהפעלה מרחוק. הסיכון הוא, שמישהו או משהו ייתפס בשער, תוך כדי תנועתו. זו אכן נקודה חשובה ויש עבורה כבר פתרון טוב – עינית מיוחדת שמזהה מצב כזה, עם מנגנון שמפסיק את פעולת השער.
  • היבט אסתטי – שער הוא מעצם טבעו אלמנט במבנה, אשר נוטה להיות גלוי לסביבה. לכן, עליו להשתלב היטב מבחינה אסתטית. אין מה לדאוג מבחינה זו, מאחר שהאפשרויות רבות מאוד. הן לגבי עיצוב השער עצמו, חומרים שונים עבורו כפי שהזכרנו וכמובן האפשרות לצבוע אותו בכל צבע שנראה לכם.

לסיכום

בכל שיפוץ בית פרטי, כדאי לקחת בחשבון אפשרות לשדרוג השער.

נגישות