מה עושים בקורס הכנה ללידה?

לידה היא אירוע בעל חשיבות עצומה ודרמטית למדי, וזאת בשל היותה הליך רפואי המגלם בחובו לא מעט סיכונים אבל גם חששות מצד היולדת. כל אישה רוצה להגיע מוכנה ככל האפשר, ועל כן הרשמה לקורס הכנה ללידה מהווה הזדמנות מצוינת להפיג את החשש מפני הלידה אבל גם מפני התהליכים הרפואיים המתבצעים לעיתים בלידה כמו גם ההתאוששות לאחר מכן. קורס זה מתבצע בדרך כלל בעבור נשים שנמצאות בשליש האחרון של ההיריון, כאשר את הקורס ניתן לבצע באופן עצמאי או בליווי של בן הזוג. את הקורס מעבירות נשות מקצוע בעלות ניסיון של שנים רבות, כאשר מעבר להיבט של הלימוד וההדרכה ניתנת גם אפשרות להדרכה אחד על אחד, כל זאת מתוך מטרה לספק לכל יולדת את היכולת לקבל ידע ממשי ופרקטי לקראת הרגע החשוב והמרגש ביותר בחיים.

מה לומדים במסגרת קורס הכנה ללידה?

קורס הכנה ללידה הוא קורס מקיף המתבצע בסדרה של מפגשים. במפגש הראשון לומדים כיצד לזהות את תנועות העובר, קצב ההתפתחות במהלך ההיריון, מהם צירים וכיצד ניתן להבדיל בין צירי אמת לבין צירים מדומים. מדובר במפגש חשוב ביותר וזאת בשל היכולת לקבל מידע מהימן בנוגע לאירועים שמתרחשים סביב הכניסה לתהליך לידה. במפגש השני מתרגלים תנוחות לידה כמו גם לומדים כיצד לנשום בצורה נכונה, וזאת כחלק מהבנה כי נשימות מהוות חלק בלתי נפרד מתכיפות הצירים וכן מהיכולת לעודד את תהליך הלידה, באמצעות נשימות. המפגש השלישי מתמקד בתהליך הלידה, שיטות אלטרנטיביות ללידה כולל חדר לידה טבעי וכן סימולציות המתבצעות ביחד עם בובה לטובת טיפול ביילוד. חשוב לציין כי הנושאים אותם ציינו כאן הם נושאים בסיסיים, ולא פעם הקורס כולל גם תכנים נוספים הנוגעים ללידה אבל גם להתמודדות לאחר מכן עם הגעתו של התינוק לעולם.

מה עושים בקורס הכנה ללידה?

איך לבחור את הקורס הטוב ביותר בעבורך?

מאחר וההיצע של הקורסים הוא עצום – החל מבתי החולים שמציעים קורסים ליולדות ועד קורסים פרטיים, רצוי קודם כל לבצע מחקר ולבחון את התכנים השונים המועברים במסגרת הקורס. ישנם קורסים של הכנה ללידה המתמקדים בתהליך של לידה טבעית וללא התערבות ואילו קורסים אחרים מתבססים בעיקר על תכנים מסורתיים שכל אישה צריכה לדעת לפני הלידה. בתהליך הבחירה רצוי להתייעץ עם חברות שכבר ילדו ויכולות להעיד מניסיונן על הידע והכלים אותם קיבלו במסגרת הקורס, כאשר לא פעם ההמלצה הזו היא זו שיכולה לעשות את ההבדל בין קורס שבו אתן תרגישו שאתן מקבלות את המידע הדרוש לכם לבין קורס שהוביל ללחץ ותסכול. היכרות אישית עם המדריכה של הקורס במסגרת של פגישת ייעוץ יכול מאוד לסייע לכן בתהליך, כל זאת מתוך מטרה להכין ולקבל הכוונה לקראת האירוע החשוב והמרגש ביותר של החיים – רגע הלידה.

נגישות