מאיזה גיל מומלץ לקחת את התינוק לטיול במנשא?

המנשא הוא אחד האביזרים החשובים והנפוצים ביותר בקרב הורים. למעשה, הורים רבים משתמשים במנשא באופן קבוע וזאת לטובת ביצוע פעולות אבל גם לטובת הרגעה של התינוק. עם זאת, חשוב לזכור כי מנשא עלול לכביד ואפילו להזיק לתינוק, במידה ולא משתמשים בו בצורה נכונה. ההמלצה הגורפת מצד מומחים להתפתחות הילד קובעים כי החל מגיל 4 חודשים מומלץ לקחת את התינוק לטיול במנשא, כאשר הדגש הוא על תינוקות שיכולים להחזיק את הראש באופן עצמאי. כיצד תוכלו לבחור את המנשא האיכותי ביותר בהתאם לגיל של התינוק שלכם? להלן דגשים אליהם רצוי להתייחס בתהליך הבחירה של המנשא.

איך לבחור את המנשא בהתאם לגיל התינוק?

מאחר ומדובר במוצר מבוקש בקרב הורים, ההתלבטות לגבי המנשא האיכותי ביותר בהתאם לגילו של התינוק היא התלבטות שלא פעם עשויה להקשות על תהליך הבחירה. כיצד תוכלו לבצע בחירה נכונה? ראשית, חשוב להקפיד על רכישה של מנשא שבו התינוק (כאמור החל מגיל ארבעה חודשים) יכול לעגל את הגב וכן מנשא המאפשר לו לפסק את הרגליים בפיסוק רחב. בנוסף, צריך לבדוק את חומר הגלם ממנו עשוי המנשא. בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר הורים בוחרים להעביר את התינוקות למנשא אלסטי, בנסיעה על הגב. מדובר במנשא שעשוי להוביל לבעיות התפתחות קשות ועל כן במידה ואתם בוחרים לרכוש מנשא אלסטי הקפידו להשתמש בו אך ורק בנשיאה קדמית. למרות הפיתוי הרב, רצוי לבצע את הרכישה של המנשא דרך חנות פיזית ולא אונליין מאחר וצריך לבחון את מידת הנוחות שלכם, כך שהלחץ המופעל בזמן הנשיאה של התינוק לא ישפיע על אזור הגב והכתפיים.

מאיזה גיל מומלץ לקחת את התינוק לטיול במנשא?

נקודות חשובות להתייחסות

במידה והתינוק אובחן עם עיכוב התפתחותי, חשוב לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מצד הרופא האם נכון או לא לשאת אותו במנשא. הקפדה על כללי הבטיחות בכל הקשור לנשיאה של תינוק במנשא היא חיונית גם היא לטובת ההתפתחות אבל גם מניעת כאב, ועל כן הקפידו לקבל הדרכה מקצועית מטעם החברה ממנה רכשתם את המנשא תוך שימת דגש על קריאה של הוראות הבטיחות המצורפות למוצר. מומלץ מאוד לקבל הדרכה מקצועית לגבי נשיאה נכונה של התינוק, בין אם בחרתם לבצע את הנשיאה במנשא קדמי או אחורי. כאשר בוחרים במנשא אחורי צריך לקחת בחשבון כי ההמלצה היא לשאת את התינוק במנח הזה החל מגיל חמישה-שישה חודשים ורק לאחר קבלת הדרכה. באמצעות הנקודות אותן ציינו לכם כאן כמו גם דגשים לבירת מנשא תוכלו להיות בטוחים כי אתם לא רק שומרים על התינוק אלא גם יוצרי מרווח נוח לתנועה, בשל היותו של המנשא גמיש ומאפשר לבצע פעולות שונות הכוללות אפילו את עבודות הבית, מבלי להיפרד מהבייבי שלכם.

נגישות