דוגמה ומופת לילדים: הורים, הגיע הזמן ללמוד איך מקימים עמותה שתייצר שינוי חברתי

כהורים אשר משמשים דוגמה לילדים, אין ספק להחלטה לגבי הקמת עמותה היא בעלת השפעה חיובית לא רק על היכולת שלכם כהורים להשפיע על הסביבה אלא גם להראות לילדים כי באמצעות מעורבות חברתית ניתן ליצור שינוי חיובי אשר משפיע לא רק על הסביבה הקרובה, אלא על כלל אזרחי מדינת ישראל. יחד עם זאת,  צריך לקחת בחשבון כי הקמה של עמותה מחייבת ביצוע של לא מעט שלבים, ועל כן במדריך הזה נציג לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת לגבי איך מקימים עמותה, וכיצד תוכלו לנהל אותה ברמה הגבוהה ביותר. מוכנים? בואו נתחיל!

הקמת עמותה – כל מה שצריך לדעת

קבלת החלטה לגבי הקמה של עמותה היא מרגשת במיוחד, הן בשל היכולת שלכם כהורים להראות לילדים כיצד אפשר לתרום ולסייע לאחר, והן בשל היכולת להשפיע באופן ממשי על חייהם של אזרחי מדינת ישראל, במסגרת של פעילות שוטפת המתבצעת במסגרת של עמותה הרשומה כחוק. איך מקימים עמותה באתר Jgive מהווה הזדמנות מצוינת לקבל שפע של מידע שבו תוכלו להיעזר מתוך מטרה להקים את העמותה הוא לנהל אותם באופן הטוב ביותר. שימו לב כי עמותה היא למעשה תאגיד המורכבת מקבוצה של חברים אשר חברו יחד, לטובת הקמה של עמותה. על מנת שתוכלו לרשום את העמותה, שימו לב כי ההרכב המינימלי הוא של כשבעה חברים, כאשר לעמותה שלכם צריכים להיות 3 מוסדות פעילים: אסיפה כללית הכוללת את כל החברים של העמותה לצד המייסדים, ועד מנהל הנבחר על ידי האסיפה הכללית והוא ז שאחראי על התפקוד התקין של העמותה מבחינת מדיניות ויעדים, לצד ועדת ביקורת שנועדה לבחון כי כל ההתנהלות של העמותה מתבצעת באופן יעיל, וללא ליקויים.

האלמנטים החשובים ביותר בתהליך של רישום של העמותה כולל הגשה של טופס בקשה אשר צריך להיות חתום ע"י כלל המייסדים. שימו לב כי הפרטים חייבים להיות מלאים וכוללים קודם כל את שם העמותה לצד 3 חלופות אחרות כתובת מטרות וכן תוספת של תצהיר אשר במסגרתו אתם מייסדי העמותה מאמצים את התקנון השירות או ניתן להוריד דרך האתר, ולהתאים אותו לצרכים שלכם. שימו לב כי בנוסף לכך אתם נדרשים לשלם אגרת רישום ולצרף לבקשה הזו גם את האישור בדבר התשלום.

 

 

מדוע ליווי מקצועי להקמת עמותה הוא הכרחי?

הרצון הטוב שלכם להעניק לאחר ולשמש דוגמה לילדים שלכם בדמות של הקמת עמותה מחייב פינוי של זמן כמו גם מאמץ, וזאת מתוך מטרה להגשים את החלום ולהקים את העמותה אשר נועדה לסייע לחברה הישראלית, בהתאם ליעדים אותם קבעתם מראש, וכחלק ממעורבות חברתית אשר יכולה לסייע לטובת יצירה של שינוי. באמצעות הצוות המקצועי של האתר JGIVE תוכלו לקבל מענה אשר מגיע לידי ביטוי במסגרת של ליווי המתבצע על ידי מומחים בתחום אשר מלווים אתכם החל משלב כינוס האספה הראשונית של המייסדים ועד לקביעת התקנון, כאשר ניתן להיעזר בצוות גם לטובת יצירה של אפיקי גיוס כספים, ואשר במסגרתם תוכלו להתחיל ולגייס כספים אשר יאפשרו לכם להתניע את הפעילות.

לסיכום

הקמה של עמותה מתבצעת במסגרת של הגשת טופס בקשה אליו צריך לצרף את התקנון כמו גם את הפרטים שלכם כמייסדים, לצד תשלום של אגרה. באתר של JGIVE תוכלו למצוא את כל המידע בנוגע לתהליך ואף לקבל סיוע וליווי מקצועי, מתוך מטרה להגשים חלום ולהקים עמותה אשר תשמש כמודל ודוגמה בעבור הילדים, והסביבה שלכם.

נגישות