מפלסטר ועד מד חום – כל בית חייב ערכת עזרה ראשונה ביתית

ערכת עזרה ראשונה ביתית

ערכת עזרת ראשונה היא מוצר בסיסי יותר: יש חובה לעיתים שהיא תימצא בבתי עסק, מקומות עבודה, בתי ספר, גנים ומקומות ציבוריים רבים. וזאת מהסיבה הפשוטה, שהיא יכולה לסייע בטיפול ראשוני במצבי חירום של פציעות שונות וכן של כאבים שונים. ולכן, חשוב שגם בבית שלכם תימצא ערכת עזרה ראשונה שמכילים דברים בסיסיים אך שימושיים. מצד אחד, תוכלו לרכוש אחד כזה בחנויות הפארם השונות או בבית מרקחת, ומצד שני תוכלו ליצור אותו בבית שלכם. במאמר הבא נסקור עבורכם מספר מוצרים שכדאי שתשימו בתיק עזרה ראשונה. אלו חלק מהמוצרים הבסיסיים, וקיימים כיום ערכות שהן מאובזרות הרבה יותר. בהצלחה ורק בריאות!

מד חום

מד חום הוא פריט בסיסי שחובה בכל בית. חשוב לדעת שיש סוגים שונים של מדי חום, למשל מד חום דיגיטלי ומד חום כספית. בכל מקרה יש לבחור את הסוג שמתאים לכם ואם יש לכם ילדים או תינוקות התחשבו גם בזה, משום שניתן לרכוש מד חומים המותאמים לקטנטנים. חשוב שמד החום יהיה איכותי כדי שיחזיק לאורך זמן ויעזור בזיהוי טמפרטורת הגוף המדויקת: וכאן נספר לכן שבחנות האינטרנטית דינסטור מוכרים מוצרים איכותיים רבים, ובהם גם מדי חום. לפיכך, באתר יש מגוון מדי חום איכותיים שתוכלו לבחור מהם את מד החום הרצוי והמתאים במיוחד בעבורכם.

ציוד חבישה

כדי לטפל בפציעות שונות יש להצטייד בציוד חבישה. ציוד זה כולל למשל תחבושות מסוגים שונים שמגיעות בגדלים שונים ומחומרים שונים, והכל בהתאם למטרה שאותן הן משרתות. בערכה אפשר לשים ערכת תחבושות, פד גזה, וכן סרט דביק שבעזרתו אפשר להדביק את החבישה באופן נוח ויסודי. כאן המקום גם לכלול פלסטרים: הם יכולים להיות שימושיים במקרה של שריטות או פציעות שטחיות וקלות במיוחד. לפיכך, אפשר לשים בערכה פלסטרים איכותיים שנדבקים טוב לעור.

משככי כאבים ותרופות

כנראה שרובינו נתקלנו בכאב ראש מטריד או בבטן כואבת במהלך הווסת. במקרים כאלה ניתן לטפל בדרכים טבעיות אך יש אנשים שמעדיפים לקבל משכך כאבים ולהמשיך בשגרת היום. ולכן, אפשר לשים בערכה גם משככי כאבים שאתם רגילים להשתמש בהם לצד תרופות לטיפול במצבים ויראליים כמו שפעת או צינון (כמו למשל אקמול), וכן תרופות מרשם שבני הבית לוקחים. כמובן שיש לשים לב לתאריכים שעל גבי התרופות הללו, ולהחליף אותן במקרה הצורך.

משחות ותכשירים

משחות דוגמת ג'ל אלוורה ותכשירים כמו יוד הם הכרחיים לערכת עזרה ראשונה. כמו כן, גם קרם קלמין להרגעת העור, ויטה מרפן שבאמצעותו ניתן לחטא פצעים וכן כוויות קלות מדרגה ראשונה (שיכול לבוא גם בצורת ספריי).

כלים רפואיים נוספים

ניתן למנות כלים ועזרים רפואיים נוספים, שיכולים לעזור לכם לטפל בפגיעות קלות שונות. כך למשל כפפות שאינן מלטקס חשובות במיוחד לסטריליות, כדורי כותנה וספוגיות, מחטא ידיים, מלקטת, מגבוני ניקוי וחיטוי (לניקוי חיצוני בלבד), אלכוהול לחיטוי ועוד. לבסוף, חשוב שתהיה לכם חוברת הוראות לעזרה ראשונה, שתוכלו להיעזר בה במידת הצורך.

לסיכום

כעת, תוכלו למצוא תיק איכותי שניתן לסגור הרמטית או קופסה הרמטית שבה תאחסנו את כל המוצרים שציינו במאמר זה, ועוד רבים ומגוונים. כמו כן, חשוב לציין שאין לראות בכתוב במאמר זה המלצה רפואית או ייעוץ רפואי מכל סוג שהוא. אם יש לכם תהיות כלשהן אתם מוזמנים להתייעץ עם איש מקצוע או רופא. בריאות!

נגישות