לקראת הנסיעה המשפחתית לאמריקה: איך מוציאים ויזה לארה"ב לכל המשפחה?

ארצות הברית היא מדינה נהדרת לבקר בה – יש בה נופים עוצרי נשימה מכל מיני סוגים, אטרקציות תרבותיות והיסטוריות רבות והווי שאי אפשר למצוא באף מקום אחר. לקראת הטיול שלכם עם המשפחה בארצות הברית, אחד העניינים שאתם צריכים לטפל בו בהקדם הוא הוצאת ויזה לכל המבקרים. כיצד מוציאים את הוויזות והאם יש עזרה מקצועית שאפשר לקבל בנושא? לפניכם כל הפרטים.

אפשר להוציא ויזה גם בליווי מומחים

תהליך הוצאת הוויזה עלול להיראות מאיים, אך אם עוקבים אחר השלבים מגלים שזה דווקא לא מסובך מדי. באפשרותכם לבקש עזרה בהוצאת ויזה לארצות הברית ב-Liberty USA, שינחו אתכם אילו מסמכים לאסוף וילוו אתכם לאורך כל הדרך עד לקבלת האישורים. שימו לב שאתם צריכים לבקש ויזה בשביל כל הנוסעים, גם אם אתם נוסעים עם תינוקות ופעוטות – כל אדם הנכנס לארצות הברית מחויב באשרת כניסה. תוקפה של הוויזה שתקבלו היא ל-10 שנים מיום הנפקתה.

הוצאת ויזה לארצות הברית אינה תהליך מסובך, וחבל שתוותרו על הנופים היפים והשווים תמונה משפחתית של המדינה הזאת ועל העושר ההיסטורי והתרבותי שלה רק כי אתם חוששים לטעות במילוי הטפסים. עזרה מקצועית מחברה כמו Liberty USA היא בדיוק מה שאתם צריכים כדי להרגיע את החששות ולצלוח את הבירוקרטיה באפס מאמץ.

 

 

מהם השלבים בתהליך להוצאת ויזה?

להוצאת ויזה לארצות הברית יש כמה שלבים, המשתנים לפי גיל מבקש הוויזה:

  • תחילה תצטרכו למלא טופס DS-160 להוצאת ויזה לכל נוסע בנפרד, ובו תמלאו את כל הפרטים האישיים שלו. את הטופס יש להדפיס ולהביא לריאיון
  • תשלום אגרת ויזה על סך 160$
  • לאחר שקיבלתם את אישור התשלום, תוכלו לקבוע ריאיון אישי בקונסוליה או בשגרירות. לוויזה ראשונה יש צורך בהגעה פיזית לקונסוליה בירושלים או לשגרירות בתל אביב כדי לעבור ריאיון אישי, בתיאום מראש דרך האתר שלהם. ילדים בני פחות מ-14 ומבוגרים בני 80 ומעלה פטורים מריאיון. אל הריאיון יש צורך להביא את כל המסמכים הדרושים: דרכון בתוקף של שישה חודשים או יותר מיום הריאיון, טופס DS-160 שמילאתם, תמונת פספורט בגודל 5X5 ס"מ ברקע לבן, אישור תשלום האגרה ואישור הזמנה לריאיון.

את כל השלבים האלו תוכלו לבצע דרך חברת המתמחה בהוצאת ויזות לארצות הברית, כמו Liberty USA. צוות החברה יעזור לכם למלא בצורה מדויקת את כל הפרטים ולאסוף את כל המסמכים הנדרשים, כך שהתהליך יעבור בצורה חלקה ולא תצטרכו להתעסק בבירוקרטיה אם אתם חוששים ממנה. הדרכון יישאר בקונסוליה אחרי הריאיון ויישלח אליכם בחזרה בדואר כמה ימים לאחר מכן עם הוויזה (אם קיבלתם אישור) או בלעדיה.

האם למחזיקים באזרחות זרה יש פטור מוויזה?

אם יש לכם אזרחות זרה, ייתכן שאתם זכאים לפטור מוויזה. ארצות הברית מפעילה את תוכנית VWP – Visa Waiver Program, שלפיה אזרחים מ-40 מדינות ספציפיות אינם צריכים להוציא ויזה כשהם טסים לארצות הברית, אלא רק להירשם במערכת ESTA ולקבל ממנה אישור שהייה בארצות הברית למשך 90 ימים.

רשימת המדינות בתוכנית VWP

לפניכם רשימת המדינות המשתתפות בתוכנית VWP של ארצות הברית:

אוסטריה, אוסטרליה, איטליה, איסלנד, אירלנד, אנגליה, אנדורה, אסטוניה, בלגיה, ברוניי, גרמניה, דנמרק, קוריאה הדרומית, הולנד, הונגריה, טאיוואן, יוון, יפן, לוקסמבורג, לטביה, ליטא, ליכטנשטיין, מונקו, מלטה, נורווגיה, ניו זילנד, סינגפור, סלובניה, סלובקיה, סן מרינו, ספרד, פורטוגל, פינלנד, צ׳ילה, צ׳כיה, צרפת, שוודיה ושוויץ.

אם יש לכם ולמשפחתכם דרכונים מאחת מהמדינות האלו, אתם כנראה זכאים לפטור מוויזה. שימו לב שיש כמה מדינות שהדרישה מהן היא לדרכון ביומטרי, ואישור ESTA יזכה אתכם בכניסה לארצות הברית למשך 90 ימים לכל היותר למטרות נופש, עסקים או טיפול רפואי בלבד.

סיכום

לפני הנסיעה שלכם לארצות הברית, יש לדאוג שלכל הנוסעים יש ויזה בתוקף לתאריכי הנסיעה. תהליך הוצאת הוויזה אינו מסובך וכולל מילוי של טופס ואיסוף מסמכים רלוונטיים, ואם אתם חוששים מהתהליך הבירוקרטי תוכלו להיעזר בחברה כמו Liberty USA שתוודא שאתם מגישים את כל המסמכים הדרושים ושאין בהם טעויות העלולות לעכב את אישור הוויזה. שתהיה נסיעה טובה!

נגישות